Mīluļiem draudzīga māja

Mājdzīvnieki ir vairāk nekā tikai dzīvnieki. Mūsu pūkainie, spalvotie un savvaļas draugi prasa laiku, uzmanību un drošu un ērtu māju, kā mēs to darām. “Lielākā daļa cilvēku domā par mājdzīvniekiem, pērkot vai uzcēlo māju – pat pašus mājdzīvnieku īpašniekus”, saka David Beart no professorshouse.com, Kanādas uzņēmums, kurš beigsies veidot “pasaulē visvairāk mājdzīvnieku labiekārtotu māju” no šī gada. “Vairāk nekā pusei no visām mājām ir mājdzīvnieki, kas dzīvo šajos dzīvniekos, bet dzīvnieki joprojām ir aizmirstība, kad runa ir par mājas uzlabojumiem,” saka Beart. “Tas, ko es patiešām vēlos panākt, ir daudz vairāk nekā tikai pasaules visvairāk mājdzīvnieku māju izveide,” piebilst Beart. “Tas ir par to, lai cilvēki domātu par mājdzīvniekiem ar nozīmi, nevis kā īpašumu vai pat vienreizēju.”

Kad plānojat māju gan jums, gan saviem mājdzīvniekiem, apsveriet viņu īpašās vajadzības. Padomājiet par to, vai jūs ievietojat savu durvju slazdošanas suni lielpilsētu ielās. Vai jūsu aizsargs kucēni viesos pasta sūtījumus? Kā jūs varat padarīt savu daudzstāvu māju ērtāku jūsu vecāka gadagājuma suns? Kādi kopējie mājsaimniecības priekšmeti ir bīstami mājdzīvniekiem, nevis cilvēkiem? (Pagājušajā gadā ASPCA Dzīvnieku indikācijas kontroles centrs (APCC) veica vairāk nekā 140 000 lolojumdzīvnieku gadījumu, kas pakļauti toksiskām vielām un bīstamām lietām savās mājās.) Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kas jums vajadzētu meklēt, un kā mazliet plānot dodieties garu ceļu, lai palīdzētu jums racionalizēt ikdienas rutīnu un saglabāt savu pet drošu un laimīgu.

All-Fours inspekcija

Mēģiniet domāt kā jūsu pet, lai uzzinātu, kas viņiem var būt bīstams. Pūriņas prēmijas liecina, ka labākais veids, kā sākt, ir, ņemot lietas “kucēnu skatu”. Tev ir jāuzņemas mājdzīvnieka vieta un jāuzņemas visas četrstūris – apskatīt apkārt. Pārliecinieties, vai jūs pārbaudāt vietas, kuras jūsu pet var piekļūt kāpšanas vai lekt. Jūs būsiet pārsteigts par briesmām, ko var parādīt jūsu mājās periodiskā pārbaude. Šeit ir daži apdraudējumi, ko meklēt (lai gan tie var nebūt visi, kas jums ir atrodami):

• Meklējiet aizsmakšanu, nožņaugšanos, elektriskās strāvas triecienu un nosmakšanas draudus. Glabājiet logu apstrādes auklas īsās un izgriezt caur jebkuru cilpu un atvienojiet vai pārklājiet vadus un elektriskās auklas.

• Neatstājiet cilvēku pārtiku un zāles, kur lolojumdzīvnieki var tiem piekļūt. Novērst “kāpnes”, ka ziņkārīgs lolojumdzīvnieki var kāpt, lai piekļūtu paaugstinātiem apgabaliem, piemēram, countertops un tabletop. Katru dienu iznīciniet ātri bojājošos atkritumus, lai lolojumdzīvnieki netiktu to satricinājuši. Starp braucieniem uz apmales saglabājiet mizu smakas (un dzīvnieku kārdināšanu) zemu ar cepamo sodu un cieši pieguļošu vāku. Viens no mīļāko īpašnieku iecienītākajiem ir nerūsējošā tērauda un gumijas Vipp Trash Can ar pedāļu.

Ja lolojumdzīvnieki nokļūst miskastē, tie var sautēt vistas kaulus, sabojāt draudus, piemēram, augļu sēklas un serdeņus, un jūsu māja kļūs par haoss. Ņemiet vērā, ka daudzas augļu sēklas satur dabīgus piesārņotājus, kas suņiem var izraisīt letālu cianīda saindēšanu: vīnogas un rozīnes var izraisīt nieru mazspēju, kofeīns kafijas dzirnavās un šokolāde arī ir toksiskas, bez cukura pārtikas un kumarīnvielas, kas satur ksilītu, var izraisīt aknu mazspēju, un muskatrieksts var izraisīt trīci, krampjus un centrālās nervu sistēmas bojājumus. Skatiet ASPCA pārtikas produktu sarakstu, lai izvairītos no dzīvnieku barošanas.

• Pārliecinieties, vai stādaudzētavas ir šķirnes, kas ir mājdzīvnieku drošas. Lilijas var izraisīt nieru mazspēju kaķiem. Citas bieţas, bet toksiskas, augi ietver amaryllis, poinsettia, mammu un alvejas. Pirms jaunā rūpnīcas mājas celtniecības, skatiet ASPCA toksisko un netoksisko augu datubāzi.

• Mājdzīvnieki bieži var manevrēt skapjus, kas ir atvērti, lai piekļūtu mājas tīrīšanas līdzekļiem, pesticīdiem, mēslošanas līdzekļiem un citiem bīstamiem priekšmetiem. Apsveriet, kā tos aizvērt. Saglabājiet telpas, kurās jūs novietojat rodenticīdus un slazdus, ​​neierobežojot jūsu pet.

• Neļaujiet savam lolojumdzīvnieku iekļūt antifrīzam, šķiet, ir neuzmanīgs. Bet smarža un garša ir īpaši pievilcīga gan kaķiem, gan suņiem. Faktiski aptuveni desmit tūkstoši lolojumdzīvnieku katru gadu mirst, saindējot antifrīzus no tik maziem kā piliens. Glabājiet to glabāšanai fiksētā skapī vai augstā plauktā, un uzmanīgi jālieto, nekavējoties iztīrot vai pazūd.

• Uzglabājiet tualetes podu, jo īpaši, ja lietojat automātiskas bļoda tīrītājus, lai novērstu saindēšanās risku. Turot vāku uz leju, tas arī novērš noslīkšanas risku.

• Kaķu skaits no logiem ir tik liels, ka veterinārārsta profesija ir nosaukusi augsta riska sindromu. Ja jums ir jāatver logi, pārliecinieties, ka ekrāni ir izturīgi un pareizi uzstādīti. Logu aizsargi nav piemērota kaķu aizsardzība, kas var viegli piestiprināties caur stieņiem.

Iztaisnot telpu

Kaķēni un mazuļi līst atvērtajā žāvētājā (vai citās mazās, bīstamās vietās) par pirmo iespēju, ka viņi saņems. Dodiet viņiem pašiem savu telpu, un jums nebūs jāuztraucas par tiem, kuri meklē patvērumu, kur tie nepieder. Apdraudēta būs zona bez bīstamības, ar mājīgu gultu, ūdens avotu un drošām rotaļlietām. Citas ērtas funkcijas ietver izlietni mazgāt barošanas bļodas un atbilstošu piederumu uzglabāšanu. Atcerieties, ka labi vingrinātie mājdzīvnieki, visticamāk, nokļūst nepatikšanās un, visticamāk, labi atpūsties naktī, nevis riekt vai raudīties par uzmanību. Ja tas ir iespējams, izveidot mājdzīvnieku zonu ar mudroom ar kaķu vai sunītis durvju piekļuvi nožogotā pagalmā, aploks, vai suņu palaist, lai viņi var doties ārā savā brīvajā laikā.

Vannas kastes jānovieto prom no barošanas vietām un vietā, kas ir privāta, bet ne pārāk izolēta. Ja jūsu mājdzīvnieks nejūtas droši vai ērti, izmantojot atkritumu kastes, viņš to nedarīs. Gados vecākiem mājdzīvniekiem ir jānodrošina zona uz zemes, un lazdu kājām jābūt pieejamām. Apsveriet rampas izvietošanu mēbelēm, ja atļausiet savam vecāka gadagājuma lolojumdzīvniekam šādu pieeju. Ja jūs lielākoties neesat mājās, jums tiek piedāvāts īpašs problēmu kopums: apsveriet dzīvnieku strūklu, lai svaiga ūdens būtu viegli pieejama. Atstājiet savu pet ar izturīgām rotaļlietām, kas nepazudīs, lai atklātu mazās detaļas. Interaktīvās ārstēt rotaļlietas izgatavoti no augstas ietekmes plastmasas, kā Buster Cube no ārstiem Foster un Smith, saglabās aizņem jūsu mājdzīvniekiem un palikt vienā gabalā. Ja jūsu lolojumdzīvnieks ir īpaši domājams, ņemiet vērā, ka viņam ir trenažieris, kurš to apmāca, vai bloķē nelielu, drošu zonu ar bērnu vārtiem.

Paw-Safe grīdas un audumi

Iet ar audumiem un grīdas segumiem, kas jums palīdzēs mazināt darbu. Stilīgu, viegli kopjamu ādu vai ultrasavienojumu var notīrīt, un tās netiks dramatiski skārts nodilums. Crypton Super Fabric ir sintētiska germiju un traipu izturīga opcija, kas tiek piedāvāta ar pet īpašniekiem. Tas ir pieejams dažādās krāsās un modeļos, un Crypton interneta veikalā tiek piedāvātas mājdzīvnieku gultas, “Throver” mēbeļu pārsegi un dekoratīvie spilveni.

Paklājs nav vislabākā izvēle mājdzīvnieku īpašniekiem, bet, ja jums ir jāiet no sienas līdz sienai, izvēlieties krāsu, kas atbilst jūsu pet (tas maiks matiem matiem) ar veiktspēju 3,5 vai lielāks. Vieglu suņu gadījumā parastā un viegli tīrā veidā izvēlēta cietkoksne ar adekvātu uretāna apdari. Smagākiem suņiem vislabāk būtu keramikas flīzes vai cita nepaorīga cieta virsmas grīda. Skatiet Pet-Friendly Flooring vairāk ideju.

Clean Pet, Clean House

Uzpeld savu pet sevi, un jūs ietaupīsit līdz pat 100 ASV dolārus par katru apmeklējumu profesionāļiem. Jūs arī iztērēsit mazāk laika uzkopšanas māju. Regulāra nažu noņemšana novērš skrāpējumu bojājumus, bet regulāra suka mati matu vietā, nevis labi, visur citur. Tīriet pirms un pēc mazgāšanas, lai mazinātu matu aizsērēšanu. Vakcinācija divas reizes nedēļā ar mašīnu, piemēram, Dyson DC17 Animal Vac, īpaši paredzēta mājām ar mājdzīvniekiem. Tas aprīkots ar mini turbīnas galvu, lai paceltu matus un netīrumus no polsterējuma, kāpnēm un transportlīdzekļiem. Dizains ļauj higiēnas atkritumu tvertnes iztukšošanai un ietver visu laiku HEPA filtru. Lai ātri notīrītu, ielieciet lentes sloksnes vai slapjās plastmasas virtuves cimdus virs apģērba un virsmām, lai paņemtu klaiņojošos matiņus.

Ja jūsu mājdzīvnieks pārzina mēbeles un grīdas segumu, kas nav ideāls, tad jums būs jākļūst par meistaru traipu noņemšanā un dezinficēšanā. Pārraugiet savu mājdzīvnieku, lai negadījumus varētu apstrādāt nekavējoties. Jo ilgāks traipu skaits, jo grūtāk tas tiks noņemts, un jūsu mājdzīvnieks, visticamāk, novēros to pašu vietu atkārtotā pārkāpumā. Meklējiet īpašus tīrīšanas līdzekļus ar dabīgiem enzīmiem, lai noārdītos traipus un smakas. Pros ieteikt OdorLogic CleanAway un OdorLogic OxyQuick (svaigiem traipiem). Visbeidzot, jāpievērš uzmanība blusu un ērču profilaksei un kontrolei. Ja kaitēkļi ir jūsu pet, tad izredzes ir blusu olas, pupiņas un kāpuri ir jūsu paklāju, gultas un pagalmā.

Tavs pagalms

Ja jūs izstājat savus mājdzīvniekus uz pagalmu, blusu un ērču novēršana nav jūsu vienīgā problēma. Jums būs jānosaka, vai jums ir jāveido vai jāpievieno struktūras, jāinstalē neredzamās žogas un jānosaka toksiskas augi jūsu ainavā. ASPCA uztur plašu augu datu bāzi, kas ir bīstama suņiem, kaķiem un pat zirgiem. Daži no šiem augiem ir azāles, daži papardes un puķes, narcises un dienasgaismas. Mājdzīvniekiem labvēlīgi augi ietver bambusu un, protams, kaņepju. Meklējiet ASPCA toksisko un netoksisko augu datubāzi pirms ievietojat kaut ko zemē. Insekticīdi un mēslošanas līdzekļi 2008. gadā bija ASPCA top 10 mājdzīvnieku indes, tāpēc apsveriet bioloģisko dārzkopību.

Barošanas laiks

Lielākā daļa pirkumu, lai ietaupītu lolojumdzīvnieku barību? Tad jums to pienācīgi jāuzglabā, lai izvairītos no piesārņošanas un palēninātu vitamīnu un barības vielu degradācijas procesu. Pārbaudiet, vai pārtikas iepakojumos nav asaras, pirms tos iegādājaties. Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) neiesaka lietot ēdināšanas traukus, lai no iepakojumiem izvestu ēdienu. Piešķirt tīru karoti vai mazu trauku, lai veiktu lāpīšanu. FDA pārtikas uzglabāšanas vadlīnijas prasa, lai ledusskapī atstātu mitru pārtiku 40 grādiem pēc Fārenheita, un sausā pārtika, kas jāuzglabā tās sākotnējā somā, pēc tam ievietota tīrā pārtikas kvalitātes plastmasas traukā un tiek uzglabāta 80 grādu Fārenheita vai mazāk. Ievietojot maisiņu konteinerā, arī nevēlamie kukaiņi un grauzēji tiks atstāti prom. Ņemiet vērā, ka sausie pārtikas produkti ir vairāk barojoši un mazāk pakļauti piesārņojumam vai bojājumiem, nekā mitrā pārtika.

Liela apjoma pārtikas uzglabāšana lielos atkritumu tvertnēs garāžā ir diezgan izplatīta prakse, taču tas pakļauj pārtikai ekstremālus temperatūras apstākļus traukā, kas laika gaitā var izdalīt krāsvielas un piedevas pārtikā. Pārliecinieties, vai esat iegādājies īpašu pārtikas produktu glabāšanas konteineru vai apmeklējiet vietējo pārtikas uzņēmumu, lai pieprasītu pārtikas kvalitātes plastmasas kausu, kas drīzumā atradīsies atkritumu kaudzē.

Lasiet arī par dāvanām suņu mīļotājiem!