Kā integrēt tikko adoptētu suni savā ikdienā?

Daži vienkārši soļi var palīdzēt jūsu patversmes adoptējamies, lai varētu labi uzsākt savu jauno māju.

Jūs devās uz patvērumu. Jūs pamanījāt, ka šis suns nospiež sevi pret audzētavas priekšpusi, velkot asti savā lielākajā un ātrākajā aprindās. Jūs to paņēmis pirmajā datumā – man, man teorē, ir mazliet staigāt – un viņš varbūt bija mazliet bouncy, bet tava sirds izkrita, kad tu noskatījies viņu, ka viņš sēž krūmus, un ikviens tik bieži skatās uz tevi ar lielu ņirgu uz viņa sejas. Pieņemšanas padomnieks grilēja jūs par savu saimnieku un savu iepriekšējo vēsturi ar mājdzīvniekiem un pēc tam pasmaidīja un apstiprināja savu pieteikumu. Tev ir pavadzīme, apkakle, bļoda un gulta, kā arī pavisam jauns suns. Yikes! Ko tagad?

Šonedēļ, kā palīdzēt jūsu adoptētajam suni apmesties.

Kā uzņemt jaunu suņu māju

Pirmkārt, ņemiet vērā to – jūsu jaunais adoptētājs ir izturējis daudz stresa. Viņa atnāca pie patversmes kā klaiņojoša vai viņas ģimene viņu atteicās. Pat tīrāka un klusākā patversme nav mājvieta, un pat labākais personāls nevar aizstāt ilgtermiņa ģimeni. Tagad šeit nāk vēl viens pārsteigums – un tavam jaunajam sūnam nav iespējas zināt, kas nāk tālāk. Tas ir daudz ko ņemt pat par draudzīgāko, stabilāko suni.

Tāpēc saglabājiet Dogalini ierašanos mazajā taustiņā. Dodiet viņai iespēju likvidēt pagalmā vai apkārtnē staigāt; tad ļauj viņai izpētīt savu jauno māju savā gaitā. Ja jums ir bērni, viņiem vajadzēja viņu ieiet pie patversmes, lai jūs un patversmes personāls varētu novērtēt, cik ērti viņa ir kopā ar bērniem. Cerams, ka sanāksme ir arī samazinājusi Dogalini jaunumu vērtību, tādēļ, ja jūsu bērni ir jauni, viņi nerunājas ar aizrautību, lai viņas mājās.

Kad uzņemt jaunu suņu māju

Kā ar adopcijas laiku? Pāris brīvdienas no darba dos Jums labu iespēju iepazīt Dogalini un iepazīstināt viņu ar saviem draugiem un mājsaimniecību rutīnu. No otras puses, ir pierādījumi, ka patversmes suņi cieš no separācijas trauksmes biežāk nekā suņi, kuri visu laiku dzīvoja vienā mājā. Un daži uzvedības eksperti uzskata, ka šķelšanās problēmas var izraisīt pēkšņs pieaugums, cik daudz laika suns tērē atsevišķi. Tātad, ja jūs uzņemat Dogalini divu nedēļu atvaļinājuma sākumā, un viņa kļūst pieradusi pie tā, ka jūsu uzņēmums ir visu dienu, viņa var atklāt savu atgriešanos darbā nepamatoti satraucoši.

Ļaujiet savam jaunajam suni izmantot vienreizējo laiku

Lai palīdzētu izvairīties no šādām problēmām, katru dienu atstājiet Dogalini atsevišķi. Sāciet mazu – uzziniet, kā viņa dara pati, veicot vairākas ikdienas pastaigu vai stūra veikalu pastaigas. Pēc tam piespiediet lielveikalu vai dodieties ar kafiju ar draugu. Jūs varat arī izmantot šīs agrīnās dienas kā iespēju, lai crate vilcienu viņas, ja viņa nonāca pie jums bez šīs vērtīgās prasmes.

Ievadiet savu jauno suni saviem draugiem un ģimenei

Es arī iesaku Dogalini pirmajās dienās un nedēļās kopā ar jums iepazīstināt viņu ar saviem draugiem un pieaugušo ģimeni. Vai viņiem ir jāmaksā nelieli apmeklējumi jūsu mājās un jāiepazīstas ar Dogalini tur. Šis ieteikums atspoguļo manus novērojumus darbā ar teritoriāli agresīviem suņiem. Šie suņi mizas un izskaloti nejauši, kad svešinieki nāk mājās, tomēr daudzi no tiem reaģē ar atbilstošu sabiedrisko attiecību un draudzīgumu cilvēkiem, kuri apmeklēja mājās un radījuši draugus agri suns dzīvē vai drīz pēc tam, kad suns tika pieņemts. Es zinu, ka nav pētījumu par šo tēmu. Bet man ir grēks, ka tūlīt pēc adopcijas, kad suns mācās, kas ir normāls viņa jaunajā vidē, var būt īss logu iespēja socializācijai. Ja Dogalini vēlāk izrādās teritoriāli attiecībā pret svešiniekiem – labi, jo vairāk jūsu draugu un ģimenes locekļu neuzskata par “svešiniekiem”, jo vieglāka būs jūsu dzīve, un jo labāk jūsu izredzes veiksmīgi mainīt uzvedību.

Sāciet uz uzvaru balstītu apmācību tūlīt

Es teicu, ka jebkurš patvēruma suns ir bijis ar ievērojamu stresu. Šī izpratne var kārdināt jūs neievērot noteikumus vai robežas Dogalini pirmajās dienās un nedēļās ar jums. Slikti pārvietoties! Atcerieties, ka šis ir periods, kad viņa mācās, kā iziet savā jaunajā mājā – kas darbojas, bet kas nav, kur tiek glabāti cepumi. Uzsākiet viņai pareizi, parādot viņai, ka pieklājīga uzvedība pelna suņiem visu labo lietu dzīvē – vakariņas, pastaigas, uzmanība, saldo cirvi un bumbu metās. Katru dienu apmācību laikā atstājiet vismaz daļu no Dogalini barības piedevas.

Ļaujiet man skaidri pateikt, ka es nerunāju, ka jūs uzņemsiet nežēlīgu un striktu attieksmi pret savu suni. Gluži pretēji! Jūs vēlēsities redzēt Dogalini kā vanu, lai jūs varētu viņu noķert, darot lietas, kas jums patīk. Tad jūs ātri atlīdzināsiet vēlamo uzvedību, dodot Dogalini lietas, kas viņai patiks. Ja viņa gadās iet gulēt klusi pie viņas gultas, izmetiet viņam ārstēt. Ja jūs atlaidat viņu laukā, lai pīlētu, izmantojiet iespēju mācīt viņai gaidīt atļauju iziet no durvīm. Vai viņa piezīmē tevi? Uzkāpjiet un dodieties prom, bet dariet to, lai jūsu bizness piegādā ausu mēles un krūšu kurvī, kad viņa sēž blakus jums. Sēdvieta izspiedīs paušanu, es garantēju to. Un jā, jūs varat atlīdzināt vaigu, ja tas ir jūsu izvēlēto uzmanību meklējošo uzvedību.

Pozitīva apmācība nostiprina jūsu obligāciju ar savu suņu

Atlīdzību balstīta apmācība nesen pieņemts suns ir tik daudz priekšrocību man satraukti domājot par visiem tiem. Jūs veidojat labus ieradumus mūža garumā. Un uz naudu balstītas apmācības ir jautri. Ja gan jūs, gan Dogalini bauda mācīšanu un mācības, jūs visticamāk turpināsiet mācības, un viņa vēlas mācīties. Jo vairāk jūsu suns ieraudzīs jūs kā labu lietu avotu, jo uzmanīgāks viņš būs jums, un jo stiprāks pieaugs jūsu saikne. Atalgojumu balstīta apmācība pat mazina stresu. Ir labi zināms, ka stresa pieaugums ir haotiska, neparedzama situācija – tāpat kā attiecībā uz suņiem tāpat kā cilvēkiem. Suns, kura mājsaimniecība darbojas saskaņā ar skaidriem noteikumiem un kurš zina, kā iegūt to, ko vēlas ar tādu līdzekļu palīdzību, kas iepriecina savus ļaudis, nevis angering, ir laimīgāks un pārliecināts suns.

Mainīt ēdienus lēnām

Un pēdējais mazliet padomu, pirms mēs esam pabeigti. Iespējams, ka jūs izmantosiet labākas kvalitātes suņu barību, nekā to var atļauties daudzi pajumti. Bet Dogalini paturiet uz pagraba pārtiku dažas dienas pirms ieviest pārtiku, ko plānojat lietot. Sāciet ar 1/8 vai ¼ no jaunā pārtikas produkta un lēnām palieliniet to proporciju ar dažu dienu vai pat nedēļas intervālu. Pēkšņas uztura izmaiņas var izraisīt pēkšņu gremošanas traucējumus. Man nav nepieciešams izskaidrot, kāpēc jūs varētu vēlēties izvairīties no tā, vai es to daru?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *