Suņu vārdi

Kā izvēlēties sunim piemērotu vārdu

Izvēloties suni, vārda došana var būt īsts izaicinājums. Tā kā suņu vārdi ir ļoti dažādi, izvēlēties, kā sauksim jauno mīluli, ir atbildīgs uzdevums. Šādos gadījumos talkā nāk gan kalendāri un filmu tēli, gan agrāk zināmi un iemīļoti vārdi, taču galvenais ir izvēlēties vārdu, kas tam piestāv.

Vārda izvēle pēc kalendāra vai nozīmes

Lai palīdzētu vārda izvēlē, ir izstrādāts arī suņu vārdu kalendārs, kurā atradīsiet simtiem vārdu. Kā iesaka eskperti, vārdam jābūt īsam, skanīgam un viegli uztveramam, lai suns to atcerētos un nejauktu ar citām balss komandām. Piemēram, iecienīti suņu vārdi puikām ir Reksis, Rembo un Argo, kas atbilst arī senam ieteikumam par R burta iekļaušanu vārda sastāvā.

Savukārt biežāk sastopami suņu vārdi meitenēm ir Šēra, Džesija un Poga, kas ir īsi un labskanīgi vārdi. Ja izvēlamies kucēnam sarežģītu vārdu, kas saskan no vairākām zilbēm, piemēram, Tuntulīte, to ir grūti izrunāt un suns var neuztvert to, kā uzrunu.  

Suņu vārdi un to nozīme ir ļoti dažāda, tāpat, kā cilvēku vārdiem. Piemēram, ir daudzi vārdi, tostarp Rokijs, kas ņemti no filmām un grāmatām. Savukārt mazo suņu vārdi bieži vien tiek aizgūti no slavenībām, nosaucot suņuku, piemēram, par Džesiku.

Vārds atbilstoši izskatam un raksturam

Lai gan suņu vārdu katalogs ir ļoti plašs, īstais vārds visbiežāk atnāk negaidīti. Parasti vārdu izdomā acumirklī, ieraugot suņuku, jo vārdu nosaka suņa izturēšanās, raksturs vai izskats.

Vārda izvēle pēc izskata vai rakstura

Saimniekus parasti iedvesmo suņa raksturs vai neparastā āriene, piešķirot tādus vārdus, kā Draiskais, Raibais un Vētra. Tā bieži rodas arī reti suņu vārdi, piemēram, kāds var nosaukt suņuku par Alfu, jo atradis to pie tirdzniecības centra. Gan neparasti, gan interesanti suņu vārdi rodas tieši no šādām dzīves situācijām, kad suns mums saistās ar kādu notikumu vai vietu.

Tādējādi mēs norādām, ka suns mums ir īpašs un nozīmīgs. Ja saimniekam ir laba humora izjūta, rodas arī smieklīgi suņu vārdi, piemēram, Žurka, Atspere un Lodlampa, kas bieži tiek izvēlēti, pateicoties suņa raksturam un dzīvespriekam.

Populāri un izsmalcināti vārdi

Vārda izvēli var noteikt arī suņa raduraksti, piemēram, ja augstas šķirnes suns piedalās izstādēs, tad vārda Plušķītis vietā drīzāk tiks izskatīti dažādi šķirnes suņu vārdi, tostarp ievērojamu personāžu vai slavenību suņu vārdi, piemēram, Kokers vai Bella.

Daudziem saimniekiem patīk izvēlēties arī populārus vārdus, piemēram, Laika, kas bija pirmais suns kosmosā, vai Lesija, kas saistās ar varonīgo suni no filmas. Tāpat var smelties idejas no slavenībām. Piemēram, Baraks Obama savu suni nodēvēja par Bo Obamu, kas ir lieliska ideja – piešķirt sunim arī savu uzvārdu.

Taču, lai gan populārākie suņu vārdi ir skanīgi un nes līdzi nostāstus, pats svarīgākais ir izvēlēties vārdu, kas tiešām atbilst Jūsu sunim. Ja vārds būs īstais, to sajūtīsiet gan Jūs, gan suns. Dzīvnieku vārdi tiek piešķirti tiem uz visu mūžu, tādēļ ir svarīgi, lai suns ar to asociētu sevi un labprātīgi atsauktos.

Lai gan suņu vārdi ir ļoti dažādi, tie neticamā veidā definē suņa raksturu, tādēļ iepazīstiet savu jauno mīluli un sajūtiet, kurš no daudzajiem vārdiem tam vislabāk piestāv. Varbūt neviens vārds neatbildīs Jūsu sajūtām un taps pavisam jauns, nebijis suņa vārds!