Algas kalkulators – kas tev par to būtu jāzina?

Darba algas kalkulators 2018 ir lielisks rīks ikvienam, kas ļauj saprast, kāda ir tava bruto un neto alga, kā arī citi rādītāji. Esam sagatavojuši tev pārskatu par to, kas tev noteikti jāzina!

Kas ir darba algas kalkulators 2018?

Ikvienam no mums, kurš strādā algotu darbu, katru mēnesi tiek ieskaitīta darba darba. Ikviens no mums noteikti ir pazīstams ar tādiem terminiem kā bruto un neto alga, atvieglojumi, nomaksāto nodokļu apjoms. Tikai retais spēj tā uzreiz pateikt, kāda ir viņa neto alga un bruto alga. Tomēr tas nekas, jo mūsdienās ir izdomāti rīki kas šīs lietas paveic mūsu vietā, tāpēc šāda veida informācija nemaz nav jāpatur galvā. Algas kalkulators ir brīvi pieejams internetā, tāpēc ikvienam ir iespēja to sev nepieciešamā brīdī izmantot. Algas aprēķins 2018 gadā ir daudz vienkāršāks, jo parādās arvien vairāk labu algas kalkulatoru, kas ērti ļauj aprēķināt savu algu un iegūt informāciju par citām ar algu saistītām lietām.

Kas ir bruto un neto alga?

Par bruto un neto algu mums mācīja jau skolas laikā, tomēr visbiežāk cilvēks aizdomājas par šiem terminiem tikai tajā brīdī, kad pats uzsāk algotu darbu. Vai tu spēj pateikt, kāda ir atšķirība starp neto un bruto? Sarunvalodā cilvēki izmanto teicienus – tīrā alga vai alga uz rokas. Esam apkopojuši informāciju par to, kas tad īsti ir bruto un neto alga.

  • Bruto alga – ir iekļauts darba ņēmēja ienākums un nodokļi
  • Neto alga – tas, ko darbinieks saņem pēc tam, kad ir veikti nodokļu maksājumi

Kas tev jāzina par nodokļiem?

Ikvienam no mums ir nepieciešams maksāt nodokļus, tāpēc ir svarīgi zināt visas svarīgākās lietas par nodokļiem, lai neapjuktu terminos.

  • Algots darbs – šajā gadījumā visus nodokļus par tevi maksā darba devējs un darbinieks saņem neto algu;
  • Autoratlīdzība – nodokļus maksā gan atlīdzības izmaksātājs, gan arī tās saņēmējs. Autoratlīdzības saņēmējam reizi ceturksnī nepieciešams veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas;
  • Mikrouzņēmums – gadījumā, ja esi mikrouzņēmuma īpašnieks, tev nepieciešams maksāt 15% atvieglotais nodoklis, savukārt, ja esi mikrouzņēmuma darbinieks, vari brīvprātīgi pievienoties valsts sociālās apdrošināšanas programmai un veikt iemaksas no saviem ienākumiem.

Kādi nodokļu atvieglojumi ir pieejami Latvijā?

Latvijā ir pieejami vairāki nodokļu atvieglojumi, kas nozīmē, ka ar nodokļiem tiek aplikta mazāka naudas summa. Esam apkopojuši informāciju par to, kuras personas var saņemt nodokļus atvieglojumus:

– vecāki vai aizbildņi – nodokļu atvieglojumi pieejami par nepilngadīgām personām, kā arī par bērniem līdz 24 gadu vecumam, ja viņi turpina mācības

– personas ar invaliditāti – jo lielāks ir darbspējas zudums, jo lielāki nodokļu atvieglojumi šai personai ir pieejami

– personas, kuru apgādībā ir brāļi un māsas

– represētas personas un nacionālās pretošanās kustības dalībnieki.

Kāpēc visērtāk izmantot Comparo.me algas kalkulatoru?

Internetā ir brīvi pieejami vairāki algas kalkulatori, tomēr Comparo.me algas kalkulators izceļas ar to, ka to iespējams ļoti ērti un pārskatāmi lietot. Darba algas kalkualtors 2018, kas pieejams Comparo.me salīdzināšanas portālā ir viens no labākajiem šobrīd pieejamajiem kalkulatoriem internetā, tāpēc noteikti ir vērts to izmantot, lai varētu aprēķināt savu algu un uzzināt par aktuālajām tendencēm nodokļu un algas jautājumos!