Tu esi gatavs uzņemties atbildību par dzīvnieku?

Tiklīdz jūs ievadīsiet dzīvnieku patversmi, kārdinājums pieņemt būs ļoti liels. Tāpēc ir tik svarīgi apsvērt, vai dzīvnieka celtniecība tavā dzīvē ir piemērota tieši jums, pirms kādas burvīgas sejas atradīs ceļu tavā sirdī.

Pārāk daudz dzīvnieku šajā valstī sākotnēji tiek mīlēti un pēc tam tiek atstāti novārtā vai pamesti, jo īpašnieki nolemj – pārāk vēlu – ka lolojumdzīvnieku aprūpei ir lielāka atbildība nekā viņi patiešām vēlas.

Patiesība ir tāda, ka, pieņemot biedrs dzīvnieks ir liels solis – viens, kas ietekmēs jūsu dzīvesveidu daudzus gadus. Vai jūs domājat par to, kā mājdzīvnieks būs pilnībā atkarīgs no jums par visu viņa dzīvi? Kas notiks, ja jūs nolemsit pārvietoties? Vai jūs uzskatāt, vai jūsu dzīvesveids un personība padara jūs par labāku suņu īpašnieku vai kaķu īpašnieku?

Jautājumi, kas ir sev jāuzdod pirms adoptē dzīvnieku

Ik gadu simtiem tūkstošu dzīvnieku tiek pamesti patversmēs. Pirms pieņemat, ir svarīgi uzzināt par interesējošā dzīvnieka vajadzībām un personības iezīmēm, lai jūs varētu izdarīt pareizo izvēli.

Šeit ir 12 jautājumi, lai ņemtu vērā un noteiktu, vai esat gatavs pieņemt pet.

1. Vai esat gatavs uzņemties ilgtermiņa saistības?

Mūsdienās, ņemot vērā dzīvnieku aprūpes kvalitāti, to ilgmūžība ir ievērojami palielinājusies. Kaķi un suņi tagad var dzīvot jebkurā vietā no 10 līdz 20 gadiem, pat vairāk, atkarībā no indivīda un sacīkstes.
Ja jūs adoptējat dzīvnieku, pārliecinieties, ka esat gatavs uzņemties un sev jautāt, kāda būs jūsu situācija piecos, desmit un divdesmit gados. Daudzi īpašnieki pamet savus mājdzīvniekus sakarā ar pārvietošanu, laulības šķiršanu vai jaunām attiecībām, grūtniecību vai jaundzimušo, finansiālas problēmas, jaunu darbu, pensionēšanos, slimību utt. Izvēle uzņemt mājdzīvnieku ir ilgtermiņa atbildība.

2. Vai tu dzīvo viens pats? Ar partneri? Vai jums ir bērni?

Ja jūs dzīvojat kopā ar laulāto ar bērniem vai bez tiem, lēmums par dzīvnieku pieņemšanu skar visus ģimenes locekļus. Apspriediet to pirms lēmuma pieņemšanas. Ja jūs adoptējat dzīvnieku pēc bērna vai pusaudža lūguma, esiet gatavs rūpēties par dzīvnieku. Mēs visi zinām, ka bērna solījums var būt īslaicīgs, un bieži vien pēc adopcijas vecāki rūpējas par mājdzīvnieku.

3. Vai esat gatavs mainīt savu dzīvesveidu?

Neatkarīgi no tā, vai jūsu jaunais pavadonis ir kaķis, suns vai cits dzīvnieks, viņa klātbūtne prasīs mainīt savu dzīvesveidu. Visiem mājdzīvniekiem ir jāpievērš uzmanība un rūpes. Ja neesat gatavs pielāgot savu dzīvesveidu saistībām, kas saistītas ar dzīvnieku, šis variants var nebūt jums.

4. Vai dzīvojat dzīvoklī vai mājā?

Katram dzīvniekam ir atšķirīgas vajadzības attiecībā uz fizisko telpu. Piemēram, kaķiem vieglāk pielāgoties mazai telpai un paliekot telpās. Kaut arī suns var pieprasīt vairāk vietas un vingrinājumu. Šie ir svarīgi aspekti, kas jāņem vērā, izvēloties savu pet.

5. Vai jūs īrējat savu māju vai savu māju?

Daudzi cilvēki aizmirst uzdot savam saimniekam, ja viņiem ir atļauts dzīvot. Pirms pieņemšanas iepazīstieties ar savu īpašnieku. Ņem vērā, ka klauzula “Dzīvnieku nav atļauts”, ja to lieto saimnieks, uzskata par diskriminējošu. Tomēr lolojumdzīvnieku īpašumtiesības nav absolūtas tiesības, bet priekšrocība ir piešķirta diviem nosacījumiem: “tas neradīs nopietnu kaitējumu īpašniekam” (piemēram, īpašuma bojājums) un “netraucē normālu citu nomnieku baudīšanu” (piemēram, suns rikos un satrauc kaimiņus).

6. Vai esat gatavs pieņemt, ka jūsu īpašumam var būt nelieli zaudējumi?

Kad jūs ievedat mājdzīvniekam mājdzīvnieku, ļaujiet viņam pielāgoties savai jaunai videi un saprast, ka šajā periodā viņš var radīt zināmu kaitējumu. Daži scenāriji, ar ko jūs varat saskarties, ir: dīvāni, kas ir pārklāti ar matiem, košļātām mēbelēm, saplēstiem loga ekrāniem, atkārtotas kažokādas uz jūsu paklāja, pavedieni, kas izvilka jūsu jauno kostīms un neizbēgami smakas, kas izpaužas kā Kitty vai Puppy klātbūtne. Pacietība un tolerance bieži vien ir nepieciešama.

7. Vai jūs ciešat no alerģijām?

Daudzi cilvēki pieņems dzīvnieku, neapzinās, ka viņu ģimenes loceklis var būt alerģisks. Lai izvairītos no nepieciešamības atdot savu jauno mājdzīvnieku, veiciet nepieciešamos pasākumus, lai pārbaudītu alerģiju.
Piemēram, kļūt par audžuģimeņu vietējai pajumtei. Viņi bieži meklē ģimenes, kuras var ņemt dzīvniekus, kam nepieciešams pārejas periods, piemēram, laiks nedaudz augt vai dziedēt no slimības. Šīs programmas ļauj jums nonākt saskarē ar dzīvnieku, neuzņemoties ilgtermiņa saistības.
Vai arī jūs varat piedāvāt rūpēties par vecāku vai drauga dzīvnieku prombūtnes laikā. Jūs ne tikai darīsiet par labu, bet arī varēsiet pārbaudīt savu toleranci pret dzīvniekiem.

8. Vai esat finansiāli gatavs rūpēties par dzīvnieku?

Sākotnējās maksas par uzņemšanu ir tikai daļa no tiem, kas jums jāplāno jūsu pet. Viena no izmaksām ir pārtika, pakaiši, dažādi kopšanas un higiēnas produkti (suka, siksnas, apkakles, būris, rotaļlietas), audzētavas un veterinārās izmaksas (ikgadējās vakcinācijas un eksāmeni, sterilizācija, slimības).

9. Vai jūs zināt, ka kāds uzticams, lai jūsu brīvdienas pavadītu savu dzīvnieku?

Pirms pieņemat, plānojat, lai būtu atbildīga persona, kas var rūpēties par savu pet vai budžetu audzētavai vai suņu nairam. Rūpīgi izvēlieties laiku, jo daudzi dzīvnieki tiek zaudēti personai, kam uzticēta viņu aprūpe. Lielākā daļa veterinārās klīnikas piedāvā pensiju pakalpojumu. Pastāv arī lieliskas izmitināšanas vietas ar mainīgām izmaksām. Uzziniet par audzētavas reputāciju un lūdziet pilnu ekskursiju pa telpām.

10. Vai jūs varat pavadīt kvalitatīvu laiku kopā ar savu pavadoni?

Noskaidrojiet, vai jums ir laiks un enerģija, lai ik dienu viņu rūpētos. Vai tu zināji, ka dzīvnieki, tāpat kā cilvēki, var ciest no garlaicības? Dzīvniekam, kurš ir garlaicīgi, var būt depresijas pazīmes un attīstīt uzvedības problēmas. Dzīvnieki mīl spēlēt, palaist, sarunāties un būt cuddled. Ir svarīgi pavadīt laiku kopā ar viņiem, jo ​​jo vairāk viņi tiek stimulēti, jo vairāk viņi būs līdzsvaroti, un vairāk jūs patīkēsiet ar viņiem dzīvot.

11. Kaķis vai suns?

Ja jūs sajutat kaķu vai suni, apsveriet viņu dzīves kvalitāti kopā ar savu dzīvesveidu. Suns ir sociāls dzīvnieks, kuram ir vajadzīga fiziskā aktivitāte ik dienu un kurai ir grūtības ar vientulību. Lai gan kaķiem ir vairāk atsevišķu dzīvnieku, viņi var vieglāk pielāgoties nelielai telpai un dzīvošanai telpās. Uzziniet par dažādām prasībām, kas var atšķirties atkarībā no vecuma, lieluma vai rases, kā arī ar fiziskām vajadzībām, kopšanu un iespējamām veselības problēmām.

12. Citi mājdzīvnieki

Papildus kaķiem un suņiem ir pieejami dažādi dzīvnieku pieņemšanas veidi, piemēram, putni, grauzēji, rāpuļi un zivis. Labi saprotiet, kādi ir nepieciešamie aprūpes veidi, jo lielākajai daļai šo dzīvnieku ir vajadzīga piemērota vide, ikdienas uzmanība un īpaša pārtika, kas reizēm var būt dārga. Turklāt šie dzīvnieki tiek bieži pārdoti jauni neatkarīgi no viņu lieluma vai viņu vajadzībām, kad tie ir pieauguši. Pirms iegādāties, sazinieties ar pieredzējušiem cilvēkiem vai specializētām vietnēm.

Kad esat atbildējis uz visiem šiem jautājumiem, vai jūs joprojām esat gatavs pieņemt pet? Jūsu jaunais draugs pateicos jums par to, ka ir pienācis laiks domāt par to pirms viņa ierašanās.